Nowinki techniczne - Instrukcja Bezpieczeństwa Pożarowego - Opracowanie

instrukcja ppoż

opracowanie
Instrukcje bezpieczeństwa pożarowego.
instrukcja ppoż
Przejdź do treści

Szlabany parkingowe do zadań specjalnych

Instrukcja Bezpieczeństwa Pożarowego - Opracowanie
Opublikowane według w systemy · 23 Październik 2019
Tags: szlaban
Coraz więcej parkingów posiada zabezpieczenie w formie szlabanu automatycznego. Taki szlaban oże być sterowany przy pomocy pilota ale również innych metod. Poaza pilotami do obsługi szlabanu można zastosować karty magnetyczne, moduły GSM, systemy rozpoznawania numerów rejestracyjnych itp.

Czy jednak wybór szlabanu to tylko decyzja o wymiarze ramienia, czy ma być to szlaban 4 m czy może szlaban 6 m. Otóż oprócz wymiaru ramienia, oprócz metody sterowania ważna jest także tzw. ilość cykli, czylo informacja o tym czy szlaban jest przewidziany do pracy intensywnej czy też nie. I tutaj pojawiają się pewne problemy bo jak będziemy analizować parametry to nagle okaże się, że praktycznie każdy szlaban jest przeznaczony do pracy intensywnej, ale jaka jest prawda?

Szlabany parkingowe można kupić w różnych cenach. Rozpiętość jest tutaj dość znacząc. Czy można więc oczekiwać od szlabbanu za 4000 zł tyle samo co od szlabanu za 6000 zł? Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach i tutaj będziemy mieli zawsze poważne dymety z wyborem. O urządzeniach parkingowych, o szlabanach warto porozmawiać z fachowcami, którzy zainstalowali ich w parktyce sporą ilość. Szlabany parkingowe warto kupować u specjalistycznych dostawców, gdyż to oni dysponują wiedzą i potrafią dopasować szlaban do konkretnych warunków.


bezpieczeństwo
na naszej stronie znajdziesz informacje na temat
bezpieczeństwa pożarowego
dla wielu różnych obiektów
instrukcja-ppoz.com.pl
opracowania
szkoły, urzędy, zakłady pracy
hotele, szpitale, przychodnie,
dworce, urzędy, zakłady przemysłowe
Wróć do spisu treści