Nowinki techniczne - Instrukcja Bezpieczeństwa Pożarowego - Opracowanie

instrukcja ppoż

opracowanie
Instrukcje bezpieczeństwa pożarowego.
instrukcja ppoż
Przejdź do treści

Systemy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

Instrukcja Bezpieczeństwa Pożarowego - Opracowanie
Opublikowane według w systemy · 18 Wrzesień 2019
Jeśeli ktoś buduje dom w dzisiejszych czasach to poszukuje rozwiązań, które dają realne oszczędności, ale również pozwalają osiągnąć pewien poziom komfortu. Do takich rozwiązań z pewnością należy wentylacja mechaniczna z rekueratorem. Przy pomocy rekuperacji odzyskujemy ciepło, które w normalnych warunkach uleciałoby kominem od wentylacji grawitacyjnej.

Systemy wentylacji mechanicznej powoli stają się standardem, ale wydaje się, że głównym powodem stosowania jej w bydynkach mieszkalnych, w domach jednorodzinnych jest raczej troska o zdrowie i komfort życia, a nie względy ekonomiczne. Czy rekuperacja się opłaca - tu zdania są podzielone. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że system rekuperacji może kosztować w całości od 14 do 20 tys. zł, a dodatkowo raz na jakiś czas trzeba wymienić filtry, których koszt oscyluje w granicach 50-100 zł to może okazać się, że pottencjelne oszczędności wcale nie są imponujące. Jeżeli mamy dobrze ocieplony dom, a poddasze ocieplone np. pianką poliuretanową to izolacja jest wówczas bardzo dobra.

Jednak wygrywa zdrowy rozsądek i świadomość ile dwutlenku węgla wydzielamy podczas naszejobecności w domu. Są to rozwiązania, które pozwolą utrzymać stężenie dwutlenku węgla na odpowiednim poziomie. Rekuperacja oprócz poprawy jakości powietrza w domu pozwala odzyskiwać ciepło. Dobre rekuperatory potrafią odzyskać ponad 90% ciepła z wymienianego powietrza. To w skali całego sezonu grzewczego poważne osiągnięcie, którego nie można bagatelizować. Dodatkowym plusem jest jakość powietrza i zdrowie nasze i naszych bliskich. To są już rzeczy, których nie da się przeliczyć na pieniądze.


bezpieczeństwo
na naszej stronie znajdziesz informacje na temat
bezpieczeństwa pożarowego
dla wielu różnych obiektów
instrukcja-ppoz.com.pl
opracowania
szkoły, urzędy, zakłady pracy
hotele, szpitale, przychodnie,
dworce, urzędy, zakłady przemysłowe
Wróć do spisu treści